Bezpłatne badanie:

 22 428 24 09

 Oddziały w Warszawie:
AKTUALNOŚCI
  INDYWIDUALNE OCHRONNIKI SŁUCHU
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na wykonywanie indywidualnych ochronników słuchu

  Bezpłatne badania
Firma Medika Aparaty Słuchowe zaprasza serdecznie na bezpłatne badania słuchu we wszystkich swoich oddziałach...

Lista oddziałów.

  Wypożyczenie aparatu

Nasi pacjenci, przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, mają możliwość wypróbowania przez kilka dni aparatu słuchowego poza gabinetem.

Zasady wypożyczenia aparatu słuchowego.


Nasi pacjenci, przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, mają możliwość wypróbowania przez kilka dni aparatu słuchowego poza gabinetem, w środowisku, w którym zwykle, na co dzień przebywają. Daje to możliwość realnej subiektywnej oceny korzyści jaką przynosi używanie aparatu słuchowego i daje pewność, że decyzja o
zakupie jest słuszna.
Dotyczy to zwłaszcza pacjentów, którzy nigdy wcześniej nie byli użytkownikami aparatu słuchowego i trudno podjąć im decyzję, który konkretnie aparat słuchowy wybrać.
Wypożyczenie nie zobowiązuje pacjenta do zakupu. Jeżeli po okresie próby ocena użytkownika jest niezadowalająca, szukamy innego aparatu, takiego, który spełniłby oczekiwania.
Nasi audioprotetycy, ze swej strony, dobierają takie aparaty słuchowe, które są odpowiednie pod względem audiologiczym (to znaczy pasujące do danego ubytku słuchu); pacjent podejmuje decyzję, który z sugerowanych modeli preferuje (chodzi tutaj o kształt obudowy, kolor, wielkość aparatu słuchowego, jego właściwości
techniczne i akustyczne, stopień zaawansowania technologicznego).

Aby wypróbować aparat słuchowy należy:
-wykonać badanie słuchu, które umożliwi dobór właściwego modelu,
-wykonać indywidualną wkładkę uszną, (istnieje możliwość użycia gotowej wkładki uniwersalnej lub cienkiego dźwiękowodu (spira flex), zależy to jednak od rodzaju ubytku słuchu i modelu aparatu słuchowego, który pacjent wybierze).

Wypożyczenie aparatu
Jeżeli pacjent nie posiada własnej indywidualnej wkładki usznej, to ponosi koszt jej wykonania (50zł po odjęciu dofinansowania z NFZ). Na okres wypożyczenia aparatu słuchowego pobierana jest kaucja (równowartość ceny danego aparatu). Po ustalonym okresie próby, jeżeli pacjent nie decyduje się na zakup aparatu, kaucja zostaje zwrócona w całości.
Szczegółowe informacje uzyskają Państwo w trakcie indywidualnej wizyty. Na takie spotkanie poświęcamy dla każdego pacjenta około godziny, po to aby każdy pacjent mógł uzyskać od naszych audioprotetyków wyczerpujące informacje na temat możliwych rozwiązań audioprotetycznych. Wizyta konsultacyjna jest bezpłatna.

Zapisy i konsultacje telefoniczne:

22 490 30 89 (Śródmieście)
503 746 750 (Wołomin)
508 201 645 (Praga, Wawer)
504 489 033 (Grodzisk Mazowiecki)

Strona Główna          |          Badanie Słuchu          |          Oferta          |          Oddziały          |          Wypożyczenie aparatu          |          Kontakt